Teknoloji

1974 yılında kurulan AKKURT Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. yüksek üretim kapasitesi, sürekli geliştirdiği geniş ürün yelpazesi ve satış sonrası hizmetleri ile Türkiye'nin en büyük plastik sıhhi tesisat ekipmanları üreticisidir.

AKKURT Plastik ürünleri uzun süre piyasada TEMA markası ile tanınmış ve bu marka, zamanla bir firma ismi halini almıştır. Bugün TEMA Yapı Malzemeleri San. Tic. Ltd. Şti. , AKKURT Plastik ürünlerinin pazarlama ve satış sonrası destek hizmetlerini vermektedir.

Sürekli olarak müşterilerine daha modern ve kaliteli ürünler sunmayı hedefleyen AKKURT Plastik sıhhi tesisat ürünleri alanında 1947'den beri Avrupanın lider kuruluşlarından olan Fransız SIAMP firması ile 1997 yılında bir joint-venture kurmuştur.TEMA,SIAMP ile kurduğu ortaklıkla birlikte bilinirliğini daha da arttırmıştır.

Gelişen teknolojiyle birlikte üretilen makinalarımız sayesinde,sadece kaliteyle sınırlı kalmayıp daha da hızlı üretim yapmaya başladık.Bununla birlikte TEMA markası adı altında kurulan üretici KAMET Ltd.Şti.  firmamız duş başlıkları,banyo aksesuarları gibi ürünleriyle ürün yelpazesini her geçen gün daha da arttırarark büyümeye devam etmektedir.Bununla birlikte İç piyasada da  büyük marketlere ürün satışını gerçekleştirerek  TEMA markasının daha çok kitleye ulaşmasını sağlayan  firmamız PROTED Ltd.Şti.’dir.

Firma merkezi, üretim tesislerinin de bulunduğu İstanbul-Beylikdüzü'nde yer almaktadır. 2005 yılında inşa edilen 9000 m2'lik ek binası ile birlikte toplam 30.000 m2 kapalı alana sahip entegre tesislerde TEMA ve SIAMP markalı ürünleri üretir.

Tema Group bünyesindeki tüm üretim şirketleri, sektörlerindeki en son teknoloji araç ve gereçleri kullanarak, yüksek teknoloji ve yüksek kapasiteli kaliteli üretim yapmayı stratejik olarak benimsemektedir.